Шоу-бізнес

Від Сердючки До Барських та NK на фестивалі Вайкуле Laima Rendezvous Jurmala’24. Що не так з фестивалем і до чого тут Потап?

Цього року на фестивалі Вайкуле Laima Rendezvous Jurmala’24 заспівали Макс Барських, ALEKSEEV, Вєрка Сердючка, Анна Буткевич, Настя Каменських, також був присутній Потап.

В першу чергу хочеться висловити подяку Лаймі Вайкуле за непохитну позицію у підтримці України та окремий день фестивалю присвячений саме українській музиці.

Але виникає декілька “але” про які хочеться поговорити. Фестиваль Лайми в якомусь сенсі це символ ностальгії за часами «єдінства», коли усі артисти разом з різних країн на одній сцені. Цю ностальгію можна зрозуміти, але для свідомих украінців це питання є принциповим.

Чому?

Не може бути як раніше, не може бути «єдінства», не можна відмотати час назад і зробити вигляд, що нічого не сталось. Як раніше не буде ніколи. Потрібно навчитись жити без ностальгії минулого. Саме ностальгія призводить нас до пастки, яка блокує сепарацію та повертає до рф. Все починається з ностальгії. 2014 рік тому став прикладом – сепарації не відбулось, а більша частина українських артистів продовжували розважати окупантів.

Організатори фестивалю Лайми не відчувають українського контексту…

Аби коректно відчувати рефлексію людей в Україні потрібно тут прожити хоча б місяць-два. Запрошуючи на фестиваль Потапа – показник серйозної відірваності від контексту. Олексій Потапенко за період повномасштабного вторгнення став одним з найнеприємніших артистів України, який своїми руками закопав репутацію в нуль. Людина, яка не має поваги на Батьківщині від слова зовсім запрошена організаторами на фестиваль, як представник України.

Чому для українських артистів важливо бути присутніми на фестивалі Лайми?

Теоретично їх обʼєднує ностальгія за минулим з тих, чи інших причин. Можливо ці артисти так і не відчули нової реальності в якій потрібно навчитись жити.

Є великий плюс – фестиваль Лайми за участі наших артистів привертає увагу європейців до війни росії проти України. Тримати це у фокусі уваги потрібно і за допомогою культурних платформ, але не потрібно ностальгувати…

Потрібно перелаштовувати рейки на європейські фестивалі, заходи, навчитись розуміти ментатілет Європи та бути частиною цієї екосистеми, яка може стати чудовим новим стартом для українських артистів.

Маєш гарячі плітки?
Надсилай на пошту

НАДІСЛАТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *